Sıkça Sorulan Sorular 

 Bilim dünyasına göre , Alkali su 7.3 üzerinde (Ph)’ı olan vücudumuzdaki asitleri temizleyen ve çözen sudur.
Alkali suda içerisindeki mineraller, vücudun (Ph) dengesini korumasına yardımcı olur, vücuttaki bağışıklık sistemini güçlendirir.
Bununla beraber alkali su vücudun enerjisini arttırır ve zihnin dinç kalmasını sağlar. İnsan sağlığı için günde 8 bardak su içilmesi gerektiği uzmanlar tarafından vurgulanmaktadır.

 Su Arıtma Sistemi’nin ideal Ph değeri nedir?

Uzmanlara göre alkali suyun Ph değeri 7 ve üzeridir.  Su arıtma sisteminden alacağınız suyun Ph değeri ise ortalama 8-8,5 Ph arasındadır.

Su Arıtma Sistemi sudaki yararlı mineralleri de ayrıştırıyor mu?

Su arıtma sistemi filtrasyon esnasında suyun içerisindeki zararlı maddelerle beraber bazı mineralleride ayrıştırmaktadır. Fakat sistemde bulunan alkali filtre sayesinde vücudun ihtiyacı olan mineraller tekrar suya kazandırılmaktadır.

Su Arıtma Sistemi sudaki hangi zararlı maddeleri ayrıştırıyor? 

Su arıtma sistemi şebeke sularında bulunabilecek nitrat, bor, arsenik, krom, kurşun, civa, siyanür gibi ağır metallerin yanı sıra klor ve diğer kimyasalları da ağırlaştırarak size güvenilir bir içme suyu sağlamaktadır.

Su Arıtma Sistemi’nden üretilen su sadece içmek için mi kullanılır?

Su arıtma sisteminden elde ettiğimiz kaliteli su, çay yapımında, sebze meyve yıkamasında, yemek yapımında, bebeklerin biberon temizliğinde, akvaryumda, ütüye koyulan sularda kullanılabilmektedir.

Su Arıtma Sistemi’nin günlük kaç litre arıtma kapasitesi vardır?

Su arıtma sisteminin günlük 200 litre ve üzeri  kaliteli su arıtma kapasitesi vardır.

Su Arıtma Sistemi ne kadar atık su verir?

Su arıtma sistemi ayrıştırma yaparken %50 oranında atık su vermektedir. Bu şu anlama gelmektedir; 4 kişilk bir ailenin günlük 20 litre alkali su tükettiğini düşünürsek 20 litre suda atık olacaktır. Şebeke sularının 1m3’ ü ortalama olarak 4-5 TL aralığındadır. Su arıtma sistemi kullandığınızda su masraflarınız aylık en fazla 2-3 TL aralığında olacaktır.

Su Arıtma Sistemi’nin ambalajlı sulara göre avantajları nelerdir? 

Ambalajlı su üretici firmalarının çoğu sertlik, toplam çözülmüş madde, Ph vs. gibi ölçülerini istenilen değerlerde tutabilmek için arıtma sistemleri kullanmaktadır, dolumların yapıldığı yerde su tüketildiğinde sağlık açısından bir problem yaşanmamaktadır. Fakat suyun ömrü 18 saattir. Su ambalajlandığı andan itibaren 18 saatte tüketilmesi gerekmektedir.

Su Arıtma Sistemi’nin kurulumu ne kadar zaman almaktadır?

Su arıtma sisteminin kurulumu bilgilendirme anlatımıyla beraber yaklaşık 45 dk sürmektedir 

Su Arıtma Sistemi’nin kurulumu bina girişine yapılabiliyor mu?

Su arıtma sistemi mutfak tezgahınızın altında yer alacak şekilde dizayn edilmiştir. Bina girişlerindeki sistemlerimiz için (0212) 557 69 94  no’lu telefondan teknik bilgilere sahip olabilirsiniz

Su Arıtma Sistemi elektrik ile mi çalışmaktadır?

Su arıtma sistemlerimiz şebeke sularında 3-5 bar su basıncı ile elektrik ihtiyacı duymaksızın çalışabilir. Daha düşük basınçlardaki şebeke sularında ise elektrikli cihazlarımıza ihitiyaç duyulabilir.

 Su Arıtma Sistemi filtreleri ne kadar sürede değişmektedir?

Su arıtma sistemimizin filtreleri 10 ayda bir teknik ekibimiz tarafından kontrol edilerek gerekli olan filtrelerin değişimi sağlanmaktadır. Müşterilerimiz  veritabanına kayıtlıdır. Filtre değişim ve bakım zamanı gelen müşterilerimiz merkezimizce aranarak bilgilendirilmektedir.

Su Arıtma Sisteminin diğer illerde servis ağı bulunmakta mıdır?

Su arıtma sistemine Türkiye’nin her ilinde sahip olabilirsiniz. Anlaşmalı olduğumuz bayilerimizle su arıtma sisteminin montajı yapılmakta ve bakım periyodları takip edilmektedir.

Su Arıtma Sistemini evimi taşıdığımda yeni evime götürebilir miyim?

Su arıtma sisteminizi yeni evinize taşıyabilirsiniz. Taşınmadan 1-2 gün önce (0212) 557 69 94 no’lu telefonu arayarak randevu talep edebilirsiniz. Teknik ekibimiz ürününüzü taşıyarak montajını gerçekleştirecektir.

Su Arıtma Sisteminin kaç yıl garantisi vardır? 

Sw su arıtma sisteminin 2 yıl ürün garantisi bulunmaktadır. Ayrıca 10 yıl parça bulundurma garantisi vardır.